Piim. 04.03.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Minu lapsel oli imikuna allergia piima suhtes. Kuni aastani sai ta lisaks rinnapiimale Peptidi Tuttelit, seejärel hakkas tasapisi saama Nutrilon Sojat kuni kaheaastaseks saamiseni. Nüüd on laps 2,5 aastane ja oleme allergiast lahti saanud. Ainult ta on Nutrilon Sojaga nii ära harjunud, et tavalist piima üldse ei taha. Ma ei tahaks seda kallist piima ka igaveseks apteegist ostma jääda. Hea meelega sööb ta jogurteid, hapsi ja piimaga putru.Keefiri ka ei taha. Palju ta peaks päeva jooksul jogurtit või hapsi ära sööma, et oma vajaliku kaltsiumiannuse kätte saaks? Kas peaksin ca lisaks andma? Teid ette tänades!

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
2,5-aastane vajab kaltsiumi 500 - 600 mg päevas. See vajadus kaetakse umbes poole liitiri piimaga päevas. Kui laps piima ei joo, sobib hästi jogurt, kohupiim, juust. Pakendil, ka hapsil, peaks olema kirjas, palju on kaltsiumi 100 g-s või 100 ml-s.
Edu soovides
Heli Grünberg