veri väljaheites 20.02.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tervist `

Minu 8 kuusel lapsel on hammas tulekul. Alati poogib ta endale selleks puhuks haigusi külge. Seekord algas asi kõhuprobleemidega. Minu tibu on tihe kakaja aga järsku tegi kahepäevase pausi ei ühtegi junni. Ja siis käis kõva lurin , tohutu laadung täitis mähku. Oma suureks ehmatuseks märkasin ka helepunast lima. Murdsin pead kas on tegemist vere või uue hippi püreega. Nüüdseks on nädal mõõdunud , kõht on endiselt lahti, vaatamata smectale ja kummeli teele. Verd olen veel paaril korral vähesel määral tuvastanud. Ise on ta endiselt rahumeelne, seepärast pole ma veel kisa tõstnud.
Kas peaks midagi otsustavat ette võtma?

Mari

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kui mitmel korral on roojas verd olnud, vajaks laps siiski lastearsti konsultatsiooni. Kui ei ole kõhukinnisust, mis võib olla ka üheks põhjuseks, vajab laps uurimist.
Lugupidamisega Heli Grünberg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Beebi väljaheites verd

Tere! Minu 5 nädala vanuse lapse väljaheites on näha verd, mitte palju vaid nagu mõni tilk, värvuselt punane. Laps sööb ainult rinnapiima, kakab päevas keskmiselt 4-5 korda (pissib tihedamini), kaka on ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Rinnapiima saav imik võibki kakada mitu korda päevas. Oluline on, et laps oleks ise rahulik, vaevusteta, võtab kaalus hästi juurde ja areneb eakohaselt.
Veri imiku kakas võib ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi