Mis haigusega võib tegemist olla? 11.02.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen järgmisel nädalal aastaseks saava poja ema. Poeg on olnud siiamaani täiesti terve. Täna aga ta nuttis lausa röökis terve päeva, tundus ka soe, palavik oli 38,3. Köha ega nohu ei ole. panin Paratsetamooli küünla ja palavik langes 37,4-ni ja mõne aja pärast oli jälle üle 38 kraadi. Mõned päevad enne haigestumist oli kõht lahti, kakas 1-3 korda päevas, kaka oli limane ja halva lõhnaga. Haigestumise päeval ei kakanud, aga puuksutas tihti (gaasid olid väga halva lõhnalised). Suus kaheksa hammast, viimased kaks hammast lõikusid eelmisel nädalal ja pole näha, et järgmised hambad hakkaksid tulema(hambad siiamaani tulnud palavikuta) ja viimane vaktsineerimine tehti 4 kuud tagasi. Elame maakohas, kus perearstiga iga päev ühendust pole võimalik saada. Mis haigusega võib tegemist olla? sellele on kindlasti väga raske vastata, aga ega ei või tegemist olla pimesoolepõletiku või mõne muu kõhuhaigusega? Tänan teid juba ette!

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Teie poja haigusjuhu kirjeldust lugedes ei jää muljet võimalikust pimesoolepõletikust. Palaviku ja eelnenud kõhulahtisuse põhjuseks võib olla viirusinfektsioon või äge kuseteede põletik (püelonefriit). Kui lapse rahutus- nutmine püsib ja laps nutab hooti (nagu tekiks järsku valuhood), tuleb kindlasti lasteosakonda-haiglasse pöörduda. Selles vanusgrupis võib seedeinfektsiooni järgselt vahel tekkida soolesulgus. Lapsel on sel juhul järsud nutuhood, ta võib olla loid, võib lisanduda oksendamine ja vahel roojab laps verd. Kindlasti on vaja teha ka uriinianalüüs, et välistada palaviku ja vedela rooja põhjusena äge neerupõletik.
Hammaste lõikumine ei saa olla poisi haiguse ilmingute põhjuseks.
Head paranemist soovides
Heli Grünberg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Kollasus

Beebi on nädal ja 1 päev vana. Muret teeb , et tema silmavalged on kollased. Algul oli rohkem, nüüd hakkab tagasi tõmbuma. Haiglas ei maininud keegi selle kohta midagi ja täna perearst samuti mitte. Kas ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Kõigil imikutel on esimestel elunädalatel vähem või rohkem väljendunud kollasus (füsioloogiline ikterus), mis on normaalne, taandub kahe esimese elunädala jooksul ja enamasti ravi ei vaja.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi