Muna jala peal 06.02.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr.Grünberg.
Mul on selline küsimus,et... Eelmine kevad hakkas lapsel(kolme aastane)jala peal kasvama mingi moodustis(ma ei oska seda paremini nimetada). Käisime arstil ja ka Tallinnas vaadati ta jalga,aga nagu ei osatudki midagi öelda. Muna läbimõõt oli umbes 2cm,kehapinnast kõrgem umbes 3-4mm. Tallinnas jäi kokulepe,et lähme koeproovi võtma,aga siis hakkas muna väixemax minema ja ma ei läinud temaga enam seda protseduuri tegema (ka perearst ei pidanud seda vajalikux). See kõik kestis kuskil viis kuud. Nüüd nädal tagasi avastasin jalal sama koha peal(labajala peal) samasuguse muna. Ka selline väike nagu oli eelmine aasta, kui see hakkas kasvama. Valu see lapsele ei tee,aga jalanõudega on küll probleem(eelmine aasta olin sunnitud ostma kaks numbrit suuremad tossud). Millega võix Teie arvates olla tegemist ja kui peax arsti juurde minema,siis millise?
Ette tänades vastuse eest murelik ema

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Ei olegi muud head nõu, kui et tuleb sellise moodustise olemus ikka selgeks saada. Üks võimalus on, et selline muna on rasvkoeline (lipoom). Aga on väga palju veel teisi võimalusi. Vahel, aga mitte alati, saab infot juurde, kui moodustist ultraheliga uuriga. Kõige täpsema vastuse annab aga biopsia- ehk tükikese võtmine. Pöörduge palun lastekirurgi vastuvõtule.

Parimate soovidega
Heli Grünberg