lapsel söömishäired 05.02.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
5.a pojal puudub täielikult söögiisu. Söö ainult leiba, vahest saia ja piima. Mõnikord kanaliha, maisihelbeid ja kohupiima. Kuid harvad pole päevad, kui ta pole peale paari viilu leiva ja piima midagi söönud. Näiteks kartulit ei võtnud ta vastu ka titena. Oma perearstiga oleme konsulteerinud, kuna kaal on tal normaalne ja füüsiliselt nõrk ei ole, siis soovitati asja rahulikult suhtuda.
Sööma teda sunnitud ei ole. Allergiat pole peale 3.eluaasta esinenud-atoopiline dermatiit. Nüüd on aga tihenenud kõhuvalud. probleemile sooviks leida lahendust, kelle poole peame pöörduma?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Tahaks kohe lisaandmeid küsida- kas laps joob rohkelt mahla, piima?, kui tihti laps roojab ja milline on roe?. Tundub, et peaks lastearstiga nõu pidama. Kui elate Lõuna-Eestis, on võimalus tulla vastuvõtule. Registratuur 7 319 508.
Lugupidamisega Heli Grünberg