Minestamine 16.01.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen pisut mures oma 8-aastase poja pärast. Ta on kahel korral minestanud, mõlemal korral kaasnes ka oksendamine. Esimene kord oli umbes aasta tagasi. Ilmselt tekkis tal soojas vannis õhupuudus, kurtis väsimust ja kui hakkas püsti tõusma, siis minestas. Teine kord oli väga soojas köögis. Seisis kogu aeg laua ääres püsti, siis kurtis jälle väsimust. Siis sai ta istuma ja ei minestanud, kuid oksendas ja tahtmatult ka urineeris. Samuti oksendab ta tihti autosõidul. Kas peaks sellised juhtumeid kergelt võtma või peaks poissi uurida laskma? Lisan veel, et ka mina ise olen elu jooksul korduvalt minestanud, aga mitte oksendanud selle tagajärjel.
Ema, veidi mures

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Tiene kord, kui poiss minestas, annab natuke põhjust muretsemiseks. "Lihtsa" minestamise e. sünkoobi ajal või järel ei toimu tahmatut urineerimist. Pöörduge palun lasteneuroloogi vastuvõtule, sest vaja on selgitada, kas pole nende "äravajumiste" taga epilepsiat e. langetõbe peidus.
Head tervist soovides
Heli Grünberg