huulekida läbilõikamine 20.06.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Hambaarst ütles, et minu 2-aastasel lapsel tuleb huulekida läbi lõigata, sest see võib hakata segama õiget hambumist. Kida ulatub tõepoolest esihammaste vahele, aga praegu ta küll midagi ei sega. Ka alguses väga suure vahega välja tulnud esihambad on koomale tõmmanud ja vahe on minimaalne. Seda lõikust pidavat nii väiksele tehtama ainult üldnarkoosiga. Olen kuulnud, et sellist lõikust pidavat tehtama alles siis, kui jäävhambad tulnud. Seega:

1. kas ja miks peaks selle lõikuse juba nüüd ära tegema?

2. kas tõepoolest kasutatakse üldnarkoosi?

Tänan

Arst vastas:

dr Maret Eller

Lastekirurg

TÜK Kirurgiakliiniku lastekirurgia osakond

Lugupeetud lapsevanem!

Täpse vastuse küsimusele saate, kui lähete oma lapsega näo-lõualuude kirurgi konsultatsioonile. Vastuse saab öelda spetsialist, kui on last näinud. Kui elate Tartu piirkonnas, siis näo-lõualuude kirugi vastuvõtule saate registreerida tel. 319-100. Aadress Puusepa 1a.

Lugupidamisega M.Eller.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Huulekida

Avastasin lapse hambaid vaadates(9kuune), et oleks nagu lapsel huulekida. Kas on tegemist huulekidaga ja kas peaks selle läbilõikama ennetades kõneprobleeme või valet hambumist?

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Selles vanuses on raske ütelda, kas tegemist on keelekidaga, sest piimahammaste lõikudes ja igemete kasvades kida kinnituskoht, kuju ja suurus muutuvad.
Kas ja mis vanuses oleks ...

Loe edasi

Keelekida

Tere!Mul on 1,9 a tytar.Tal on yla-ja alahuule keelekida.Arst ytles et opereerida saab alles 4 aastast alates ja yldnarkoosi all.Kas varem siis teha ei tohi?Kui ei siis miks?KKui v2ga see takistab normaalset ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Päris mitmete operatsiooni nõudvate hädade puhul on operatsiooni aja suhtes sageli soovitused, millal oleks enam-vähem optimaalne aeg last opereerida. Üla- ja alahuule kida korral niisugust ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi