Südame laienemine 12.01.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! 6a. laps saadeti röntgenisse , et kindlaks teha kas on kopsupõletik või mitte (köha on kestnud vahelduva eduga 1,5 kuud). Köha on olnud kinnine ja rohkem selline köhatuste moodi, mitte pidev. Palavikku ei ole täheldanud, öösiti samuti ei köhi.
Rindkere röntgenogrammil leiti bronhiit (pneumooniat ei välistatud ega kinnitatud). Järgnev rida aga pani mind muretsema- süda laienenud, vähesed paisunähud? Millega seda südame laienemist seletada? Kas võib kahtlustada mingit tõsisemat probleemi?

Lugupidamisega,
muretsev ema

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Sellisel juhul oleks last vaja konsulteerida laste südamearstiga. Vahel on sellise laienemise taga (kaasasündinud) südamerike. Kindlasti saadab perearst lapse laste südamearsti konsultatsioonile, sest sellisel juhul on enamasti vaja ka südame ultraheliuuringut.
Parimate soovidega
Heli Grünbergf

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

neeruvaagna laienemine

Tere, minu tütar on 7 aastane, paar nädalat tagasi hakkas ta sageli pissil käima, tegime proovid ja kõik olid korras. Ultrahelis avastati et on neeruvaagna laienemine. Mida see tähendab ja kas see läheb ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Neeruvaagna laienemise üks põhjusi võib olla uriini äravoolu takistus või uriini tagasivool (refluks) põiest kusejuhasse. Viimane võib olla vahel ka ainult ägeda põletiku ajal ja siis taanduda. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi