lapse täielik söögiisu puudumine 07.01.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Olen 9 aastase poisi vanaema.Väga harva on laps minu juures ,kuna teine vanaema elab talus. probleem selline: Last ei isuta mitte ükski söök,sõi ühel
päeval minu juures terve päeva jooksul ainult 2 võileiba.Rääkisin teise vanaemaga,tema ütles ka et laps sööb väga vähe. Ema ütleb et ei ole probleem. Poisil on väga pikad koolipäevad-käib bussiga ,hommikul kella seitsmest õhtul kella kuueni. Koolis õpetaja ütles,et koolis ka poiss ei armasta süüa.Võib-olla olen pabistav vanaema.Ah veel tuli melde,et ühtki veerandit ei ole laps käinud tervenisti koolis,st haiestub väga kergesti,teisel kooli veerandil puudu haiguse tõttu kolm nädalat,raviks olid ka antibiootikumid. Tänades vanaema.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Mul oleks vaja veel palju lisaandmeid-palju poiss kaalub, kui tihti roojab jne, jne. Konsulteerige palun last lastearstiga. Niisuguste murede korral on vaja ka lapse läbivaatust.
Parimate soovidega Heli Grünberg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

lapse madal kaal

Tere!

1. a. 11k. lapse kaal on 9,7kg. Pikkus 86 cm. Kas on vaja midagi ette võtta ja kui on, siis mida. Praegune perearst nõu ei oska anda.
Laps sündis enneaegsena ja madalakaalulisena. ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Vajaksin eelnevaid kasvuandmeid (peaümbermõõt, pikkus, kaal) ja lapse sünniandmeid- nt. mitmendal rasedusnädalal sündis, pikkus, kaal sünnil jt.
Kui olete Lõuna-Eestist, tulge palun vastuvõtule. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: