Väike palavik ja kõhuvalu 30.12.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Lapsel (3,5 a) tekkis eile väike palavik (37,4) ja kohati ütleb et kõht valutab, kuid mitte pidevalt. Samuti kaebas, et pea ning silmad valutavad. Kõht ise on korras.
Mis võiks tekitada sellist väikest palavikku ja kas see võib olla seotud kohatise kõhuvaluga? Mida teha?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kirjelduse järgi võiks üks võimalus olla, et algab viirusinfektsioon. Võib juhtuda, et lisandub kõhulahtisus. Kui kõhuvalu süveneb, peaks perearsti poole pöörduma. Pühade ajal ei ole muud võimalust kui haiglasse pöörduda.
Väikese palaviku korral ei ole palavikurohtu vaja anda.
Paranemist soovides
Heli Grünberg