nutab pudeli otsas 22.12.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kuna rinnapiimast jääb mu 1,5-kuusele lapsele väheks, siis annan juurde ka piimasegu, kuid probleem on selles, et laps sööb pudelist u. pool minutit ilusti ja siis hakkab nutma ning tõmblema, justkui piim oleks kuum või mingid valud oleks sees. Olen oodanud kuni piim jahtub täiesti maha, aga ikkagi laps nutab pudeli otsas. Millest see kõik tingitud on? Ise arvasin, et lihtsalt see konkreetne piimasegu ei sobi, aga oleme proovinud Hipp pred, Hipp 1 kui ka Nan1, aga kõigiga sama probleem. Enam ei saa üldse talle pudelist süüa anda, aga rinnast ka ju ei jätku ning siis laps lihtsalt nutab nii kaua kuni jälle natukene piima rinda juurde tekib. olen täiesti mures juba.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Imiku rahutusel toitmise ajal on mitmeid põhjusi. Eriti kipuvad nutma kiired ja ahnelt sööjad (neelavad piimasegu kuuldavalt). Niisugused imikud neelavad sageli ka palju õhku, eriti kui lutiava on suur. Kui Teie imik on nn. ahne sööja, kontrollige lutiava suurust. Söömisel peaks ka lutipudel olema selliselt kallutatud, et luti suus olev osa oleks üleni piimaseguga täidetud. Nii on õhu vaheleneelamise võimalus väiksem.
Üheks rahutuse põhjuseks võib olla söömise ajal tekkiv kõhuvalu.
Mida siis teha?
Soovitaksin Teil kõigepealt mõned päevad toita imikut rinnast sagedamini so umbes 1,5 tunni järel. Sagedam toitmine võib rinnapiima kogust suurendada. Need paar päeva andke imikule piimasegu pärast rinnaga toitmist väikesest lusikast. Kui paari päeva pärast kogete, et rinnapiima kogus ei suurene, pöörduge palun lastearsti vastuvõtule, vajate toitmise nõustamist ning oluline on näha, kuidas imik imeb. Tartus Lastekliinikus on ka eraldi rinnaga toitmise nõustaja. Õde Juta Ernits, registratuuri tel. 7 319 508.
Saan Teid telefoni teel nõustada ka 30. detsembril k 11.00 - 11.30 tel. 7 319 678
Edu soovides
Heli Grünberg