une ajal pissimine 16.12.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Mis võib põhjustada une ajal pissimist ja kuidas sellest vabaneda? tegu on 4,5 aastase poisiga ,kes pissib öösiti või siis ka päevase une ajal alla. Ja seda mitte iga kord.Arvasin , et see möödub iseenesest, aga suvest saadik on see kestnud ja ma ei tea , milles asi. Suured tänud vastuse eest.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kuni viieseks saamiseni kipub päris suur hulk lapsi öösel voodit märgama (enurees). Enne viieseks saamist uuringuid ja ravi ei tehta. Enamasti väheneb ja kaob probleem vanusega. Kui aga probleem jääb püsima ja üle viieaastane märgab sageli voodit, tuleks lastenefroloogi (neeruarst) poole pöörduda. On mitmeid ravivõtteid.
Lugupidamisega Heli Grünberg