leetrid 15.12.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.11 kuusel lapsel oli nohu ja siis tuli kõrge palavik.Umbes 3 päeva oli kõrge palavik-kuni isegi 40.Siis tulid punnid-otsaette,kaelale,kehale,kätele ja jalgadele.Palavik läks alla,aga köha ägenes.Raamatust vaatasin täpselt leetrite tunnused,aga arst ütles,et sellist haigust ei ole olemas nagu leetrid.Arvas,et vist on nõgestõbi vist ja annan nüüd xyrtekit.Rohtudest see vist olla ei saa,seda arvas ka arst,kui siis ainult teest(impress segatee ravimtaimedest).Palun kirjutage mis teie sellest kõigest arvate.Ette tänades Kadi.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Mul on raske löövet nägemata arvata, kas võiksid leetrid olla. Leetrilööbele eelneb nohu, köha ja silma limaskesta põletik ("punased silmad). Lööve on nahatasapinnaga ühes tasapinnas-laigud, mitte nahast kõrgemad punnid.
Praegu ei ole ka teada leetritesse haigestumuse sagenemist, kuigi ka see asjaolu ei ole alati määrav.
Kui lapsel on varem olnud allergilist löövet või on peres allergilisi pereliikmeid, on võimalik, et lööve on allergilise päritoluga. Võib olla sai laps ravimeid siirupina? Sel juhul on allergia täenäosus suur.
Tervenemist soovides Heli Grünberg