Angiin 02.12.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Lapsel suurenesid 2 nädalat tagasi kaelal lümfisõlmed, Nädal tagasi käisime ka arstil kus tehti vereproov ja vaadati kurku-kõik korras nii kurk kui vereproov. Kuna lümfisõlmed kaelal ei taandunud läksime uuesti arstile, tehti vereproov ja põletiku näitaja oli 43, vaadati kurku ja avastati angiin. Lapsel palavikku pole, sööb korralikult ja midagi ei kurda. Kas on normaalne, et 3 aastasel lapsel pole angiiniga kaasnevat palavikku ja kurguvalu, kas tähendab et immuunsus on nii nõrk, et organism haigusele palavikuga ei reageeri ja märku ei anna põletikust. Teid ette tänades.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Mikroobide pooltpõhjustatud angiin kulgeb palaviku ja kurguvaluga. Enteroviirused võivad ka anda mandlitele täppe, kuid nende hooaeg on enamasti suve lõpul. Kuid on veel teisigi viirusi.
Teie lapse haiguse kulg ei ole tüüpiline bakterite poolt põhjustatud angiinile ja tema senine haiguse kulg ei anna alust arvata, et tal oleks immuunsus kehv.
Lugupidamisega Heli Grünberg