Laps kangutab end magama? 18.11.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mure siis järgmine. Tütar kohe aastaseks saamas ning kangutab end magama. Asi näeb siis välja nii- voodis selili, üks jalg sirge, teine kõver ja kiigutab end, samal ajal käed kramplikult vehivad ning üldse on üle kogu keha pinges. Kui üritan käest kinni tal võtta või üldse kaissu võtta, hakkab nutma. selline asi on tal olnud algusest peale ning tean, et lapsed mõnikord tõesti end ühel või teisel moel magama kõigutavad, aga kas pea aastasena ei peaks see olema lõppenud???

Ilma kangutamiseta uinub vankris kenasti. Ka on laps kogu aeg üksi oma toas ilma nututa uinunud, aga kangutab kogu aeg. muretsema paneb just see, et üle keha nagu krampis. varem seda käte nagu tõmblemist ei olnud, see just viimasel ajal tulnud. arstile rääkinud ei ole, kuna ega ta midagi teha ju saa. muu on lapsega kõik korras- areng hea ning toonust ka pole olnud.

Kas peaks seda arstile rääkima ning kas on vaja ka migeid uuringuid?ning kas üldse on põhjust muretsemiseks?

ette tänades

Silja

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Soovitan Teil last lasteneuroloogiga konsulteerida. Selline kangutamine ja krampis olek ning tõmblused kätes võivad olla haiguse ilminguks, aga ei pruugi seda mitte alati olla. Kui räägite probleemist ka perearstile, saadab ta lapse lasteneuroloogi vastuvõtule.
Probleemi lahenemist soovides
Heli Grünberg