Imiku kaka 09.11.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

4,5 kuusel imikul on sündimisest saadik olnud aeg-ajalt kaka limane. Muidu värvus on püsinud kollasena. Elame välismaal ja olen sellest ka üritanud perearsile rääkida, aga seni kahjuks tulutult. Oleme teinud ka gefiluse kuuri, mis aitas, aga mõne aja pärast muutus jällegi kaka limaseks. Hästi vesine on ka kogu aeg. Tal endale see küll mingeid vaevusi ei tundu põhjustavat. Paar nädalat olen nüüd andnud beneflorat, aga see ei tundu aitavat. Lugesin siit rubriigist ka eelnevalt esitatud küsimusi-vastuseid ja sain teada, et limane kaka ning karedad põsed võivad viidata piima allergiale. Tital olid esimesed kaks kuud küll põsed karedad, aga peale bebantheni salvi kasutamist põskedel saime sellest murest lahti. (perearst ütles, et mõnedel lastel ongi alguses karedad) Mõtlesin loobuda prooviks piimatoodetest (laps rinnapiimal). Kui kauaks peab piimatoodetest loobuma, et saaks tulemusi näha?
Ette tänades Karoline

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Piimatoodetest peaks ema loobuma 10-14. päevaks. Kui imiku limase kaka põhjuseks on lehmapiima valgu talumatus/allergia, siis peaks selle ajaga lima roojast kaduma.

Edu soovides
Heli Grünberg