Higistamine 17.10.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen mures oma 4 a. poja pärast. Ta on peaaegu sünnist saati higistanud ( pea ja kaela piirkond). Olen andnud D vitamiine, hiljuti lõigati adenoidid välja. Magades on toa temp. 20 - 22 kraadi, õues olles ei oskagi midagi selga panna - on koguaeg märg. Tänu sellele pidevalt ka nohu - köha. Perearst arvas, et see on tema eripära. Olen kuulnud, et see võib olla ka südameproobleemide tunnuseks. Perearst on korra öelnud südant kuulates et on kasvukahinad. Kuidas teada saada, et asi hullem ei ole? Elan Haapsalus.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
4-aastasel, kes pealegi on saanud vitamiin D, ei ole rahhiit higistamise tõenäoline põhjus. Kindlasti on lapse perearst nõus last saatma lastearsti konsultatsioonile. Mõnede südameprobleemidega lapsed väsivad kergesti ja muutuvad higiseks. Teile lähim lastearst-südamearst on Tallinna Lastehaiglas dr. T. Jalas. Suurel higistamisel on veel muidki põhjusi. Lastearst aitab selgusele jõuda, kas Teie lapse higistamise põhjus on haiguslik.
Lugupidamisega Heli Grünberg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Pea higistamine

Tere.
Mis võib olla lapse pea higistamise põhjuseks? Sünnist saati on tal magama jäädes pea läbimärg. Padjal suur higilaik. Käed ja jalad on soojad kuid kuivad. Magama jääb alati tekita.

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Higistamise kõige sagedasem põhjus on lihtsalt inimese omapära, mille korral ei ole vaja otsida mingisugust haigust. Tihti on tegemist päriliku eelsoodumusega ja sarnane higistamine ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: