Higistamine 17.10.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen mures oma 4 a. poja pärast. Ta on peaaegu sünnist saati higistanud ( pea ja kaela piirkond). Olen andnud D vitamiine, hiljuti lõigati adenoidid välja. Magades on toa temp. 20 - 22 kraadi, õues olles ei oskagi midagi selga panna - on koguaeg märg. Tänu sellele pidevalt ka nohu - köha. Perearst arvas, et see on tema eripära. Olen kuulnud, et see võib olla ka südameproobleemide tunnuseks. Perearst on korra öelnud südant kuulates et on kasvukahinad. Kuidas teada saada, et asi hullem ei ole? Elan Haapsalus.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
4-aastasel, kes pealegi on saanud vitamiin D, ei ole rahhiit higistamise tõenäoline põhjus. Kindlasti on lapse perearst nõus last saatma lastearsti konsultatsioonile. Mõnede südameprobleemidega lapsed väsivad kergesti ja muutuvad higiseks. Teile lähim lastearst-südamearst on Tallinna Lastehaiglas dr. T. Jalas. Suurel higistamisel on veel muidki põhjusi. Lastearst aitab selgusele jõuda, kas Teie lapse higistamise põhjus on haiguslik.
Lugupidamisega Heli Grünberg