suurenenud lümfisõlmed 05.05.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Meie kohe neljaseks saaval poisil suurenesid lümfisõlmed pärast esimest põdemist 7. elukuul. Kui laps sai 2 aastaseks, käisime Tallinna lastehaiglas dr. Suvidovi juures uuringutel. Tore arst, aga hirmus kidakeelne. 3 aastasena tehti meile täielikud uuringud (ainult diagnostika jäi tegemata, sest poiss jäi haigeks). Mingit diagnoosi ei pandud, kästi siis tagasi tulla, kui lümfisõlmed peaksid veel suurenema. Arstide jutust lugesin välja, et tegu võib olla ka immuunsüsteemi häirega, sest sõlmed on suured üle terve keha. Haiguste ajal nad ei suurene. Adenoidid on tal ka suuremad kui peaksid. 3. eluaasta möödus meil ainult 3 läbipõetud viirusega (varem oli rohkem haige), kuid viimasel ajal tundub, et laps on kuidagi väsinud. Hommikul tõustes juba on viril ja loid. Sööb enam vähem korralikult. Kuna dr. Suvidov tõepoolest ei taha eriti rääkida, siis oleme 3 aastat olnud suhteliselt ärevil ja regulaarselt püüdnud vereproovi anda. Kaela peal asuv sõlm on praegu ca 2 cm pikkusega ellips. Olen kuulnud, et mõnel ongi lümfisõlmed suuremad. Sooviksin väga teada Teie arvamust. Ette tänades!

Arst vastas:

dr Maret Eller

Lastekirurg

TÜK Kirurgiakliiniku lastekirurgia osakond

Lugupeetud lapsevanem!

Kuna olete käinud dr. Suvidovi juures, järeldan, et elate Tallinna piirkonnas.Seetõttu soovitan Teil oma pojaga minna dr. Kai Pruunsilla konsultatsioonile, kelle vastuvõtuaega ma küll ei tea, aga arvan, et selle väljauurimisega ei teki Teil probleeme, kuna vastuvõtt toimub samas kohas, kus dr. Suvidovilgi.Rääkige lapse probleem ära just nii nagu ta on ja ma usun, et Te saate probleemile adekvaatse lahenduse.Dr. Pruunsild on väga hea spetsialist (seda on ka dr. Suvidov) ja väga hea suhtleja, oln kindel, et saate hea kontakti.

Parimate soovidega dr. Maret Eller.