Kas saaksite vereproovi lahti seletada 03.01.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere

Lapsel rauavaegusaneemia kolm kuud on vōtnud ravimit dothema ülepäeviti kaks ampulli, lisaks veel igapäevaselt c vitamiin ja b12 foolhappega. Kuid ainult hemoglobiin on tōusnud ja normi piires. Muud näidud kas alla normi vōi siis üle.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Rauaravi eesmärgiks ongi hemoglobiini väärtuse parandamine, valgevere rakke see ravi ei mõjuta. Juurde pandud pildil on parameetrid referentspiirides või nende lähedal, punasega märgistatud Eo (eosinofiilide hulk) on tegelikult ka piiripealne ja iseseisvat kliinilist tähendust ei oma.

Lugupidamisega
Marge Kütt