Vereproovi vastused 22.09.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere, on küsimus seoses vereproovi vastustega. Arst ütles, et vereproovid korras, kuid on näha, et PDW ja EO on madalad, mis need on ja kas peaks muretsema? Aitäh.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

PDW on trombotsüütide arvutatav parameeter ja ei oma kliinilist tähendust iseseisvalt, teil on kõik trombotsüütide näitajad korras.
Eosinofiilide väiksem arv ei ole samuti haiguslik, see on täiesti normaalne. Seega nõus teie raviarstiga, et teie vereproov on korras.

Lugupidamisega
Marge Kütt