Helico bakter 01.04.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere. Roojaproovist avastatud helico bakter ja kõrgenenud kalprotektiin(620) Kas need võivad olla omavahel seotud? Samuti on vereanalüüsis B12 vitamiini ûle normi. Keelel katt, väsimus.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Keele katt ja väsimus on ebaspetsiifilised sümptomid, nende seostamine H.pylori antigeeni ja kalprotektiiniga on üsna meelevaldne. Viimsed on olulised, kui olemas oleksid konkreetsed mao ja seedetrakti poolsed kaebused.

Lugupidamisega
Marge Kütt