Testimine 25.07.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere! Kas 7 kuud tagasi tehtud antibiootikumide kuur ( Helico bakter ) võib mõjutada praegu tehtud süüfilise testi ( laboris tehtud ) õiget tulemust. Sümptomid on, aga testid negatiivsed.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Ei, enne oletatavat nakatumist tehtud antibakteriaalne ravi ei tohiks testi tulemust mõjutada.
Süüfilise kliinilise kahtluse puhul oleks näidustatud laboris kinnitavad uuringud. Ja kindlasti tuleks mõelda ka muude sugulisel teel levivate haiguste välistamisele. Samuti kaaluda, kas muret tekitavad sümptomid võivad olla tingitud muust põhjusest, mitte süüfilisest.

Lugupidamisega
Marge Kütt