Kusihappe madal sisaldus veres 05.11.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on aasta jooksul tehtud kahes vereanalüüsis ilmnenud kusihappe madalapoolsed väärtused (120 ųmol/L). Tean, et väga madal sisaldus võib viidata teatud seisunditele/haigustele, aga mida arvata minu tulemusest?
Probleemiks on liigne väsimus, valud rindkeres ja liigestes. Muus osas analüüsid enam-vähem korras (hemoglobiin 119, eGFR 72).

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Madal kusihappe väärtus noorel naisel ei ole patoloogia. Kusihappe madalad väärtused kaasnevad tõesti teatud haigustega, kuid nende haiguste diagnostika ei alga kunagi kusihappe madalast väärtusest, vaid muudest sümptomitest.
Antud juhul ma muretsemiseks põhjust ei näe.

Lugupidamisega
Marge Kütt