Rauasisaldus veres 06.03.16 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tegin perearsti juures vereanalüüsi, millega läksin nina-kurgu- ja kõrvaarsti vastuvõtule. Probleemiks on krooniline nohu. Nina-kurgu- ja kõrvaarst soovitas koheselt hakata võtma rauapreparaate, kuna rauasisaldus veres on liiga madal. Konsulteerisin ka perearstiga, kuid perearst arvas, et ei ole vaja.
Kas minu vereanalüüsi tulemuste järgi peaksin võtma rauapreparaate või mitte?
Ettetänades vastuse eest!

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Vereanalüüsi põhjal võib öelda, et teil ei ole väljakujunenud rauavaegusaneemiat. MCH väärtus on piiripealne, mis viitab sellele, et punaverelibled on pigem väiksemad, mis ona rauavähesuse tunnus küll. Ka seerumraud on madal.
Rauapreparaatide võtmine ennetaks rauavaegusaneemiat.

Et olla kindel, kas te olete rauavaegusaneemias ohustatud või mitte, soovitaksin määrata parameetrit ferritiin. See näitab, kas teie organismi rauadepood on piisavad või on tühjad.
Kui ferritiin on madal, siis soovitaksin perioodiliselt rauapreparaate juurde võtta, sobida võiksid tõesti vitamiinidega kombineeritud "üldtugevdavad" preparaadid, kus raua sisaldus ei ole väga kõrge. See on preparaat rauapuuduse tekke ennetamiseks, mitte rauapuuduse raviks. Vahe on raua sisalduses preparaatides, teie puhul ei oleks vaja kõrgemat ravidoosi, kuna Hgb näit on kenasti normi piirides.

Lugupidamisega
Marge Kütt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

Raua üleküllus varas

Tere! Minu emal on rauatase veres 361 perearst konsulteeris hemotologiga ja sai vastuse.et kuni 1000 ei maksa muretseda.Minu ema tarbib MagneB6 vitamiine.Lugesin netist, et B gruppi vitamine ei tohi ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Rauatase veres isoleeritud näitajana ei ole omaette haigus ja seda ei tule ka eraldi käsitleda. Eakamatel inimestel esineb küll pigem seedetraktist imendumishäireid, mis avalduvad pigem ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: