HIV test ja b hepatiidi ja c hepatiidi analüüs 30.09.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,

Mul oli tööl torkevigastus. Lasin teha HIV testi ja B hepatiidi ja C hepatiidi analüüsi täpselt sellel päeval,kui 4 nädalat sai sellest torkevigastusest täis.Testid olid negatiivsed.Kas pean veel mingi aja pärast igaks juhuks uuesti HIV testi ja B hepatiidi ja C hepatiidi analüüsi tegema?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Arvestasite päris õigesti ja tegite uuringud siis, kui aknaperiood võimaliku nakatumise korral oleks olnud möödunud.
Suure tõenäosusega ei ole te nakatunud.
Aus vastus patsiendile on, et alati on olemas kasuistikat. Kui olete siiski murelik, siis võib korrata uuringuid veel 4 nädala pärast, et olla päris kindel.

Lugupidamisega
Marge Kütt