Laboriuuringud 05.03.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Mulle tehti hemotoloogilised ja biokeemilised uuringud. Näitaja MPV oli 8,8 fl aga peab olema 9,2-12,3. Mida see näitaja tähendab ja mida peaks tegema, et asi paraneks
Kolesterool oli 4,9 mmol/l, LDL aga oli 3,4 peab olema väiksem kui 3. Mida see tähendab ja mida peab tegema, et näitaja oleks väiksem kui 3.
eGFR (Crea, CKD-EPI) OLI 67,07 aga peab olema suurem kui 90. Mida teha?
Lugupidamisega

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

MPV on arvutuslik parameeter ja kui kõik muuda näitajad peale selle olid korras, siis isoleeritud MPV ei oma kliinilist tähendust.
Kui teil on teie vanuses üldkolesterool 4,9 mmol/l, siis on näitaja väga hea ja minimaalselt üle referentsväärtuse olevad LDL väärtust ei ole kindlasti vajalik eraldi ravida.
eGFR on neerupuudulikkuse näitaja. Soovitan vaadata oma Crea väärtust - kui see on suurenenud, siis esimese soovitusena oleks tarbida rohkem joogivett päevas, sageli on see näitaja seotud veepuudusega organismis. Selle täpsustamiseks võiks tarbida ca 1,5 l vett päevas ja mõne aja pärast Crea/GFR uuringut korrata. Kui see on korras, siis probleemi tegelikult ei ole.

Lugupidamisega
Marge Kütt