B 12 vitamiini tase kõrge 19.02.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Olen söönud viimasel ajal palju verivorsti.(b12 toidulisandeid ja vitamiine ei võta)
Söön ka suvel verivorsti.
Kas on võimalik,et sellest on tingitud b 12 vitamiini tõus.
600 pidi olema veel norm,minul on 760.
Kas pean muretsema!
EGFR(CREA,CKD-EPI) 86,588
Kreatiniin 65..00
Alat 35

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Verivorsti päris süüdistada ei julge. Pigem soovitaksin mõne aja pärast uuringut korrata, vahel esineb ka juhuslikke suurenemisi, mis järgmises vereproovis on kadunud ja polegi selgitatavad.
B12 väärtust suurendavad diabeet ja südamepuudulikkus, ka vitamiinide A ja C kasutamine ja hormoonasendusravi menopausi korral.

Lugupidamisega
Marge Kütt