Antikehad 19.11.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin Synlabis antikehasid testimas, tulemus oli positiivne ja number 437,4. Olen vaktsineeritud AZ-ja covidit põdenut ei ole. Küsimus, kas peaksid tõhustusdoosi tegema?
Tänud ette!

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Tõhustusdoosi vajadust ei kinnita ega lükka ümber antikehade number, selliseid kliiniisi kriteeriume ei ole.
Tõhustusdoosi kasuks otsustamisel tuleks arvestada:
1. millal saite vaktsiinidoosi? Kui sellest on möödunud >6 kuu, siis on tõhustusdoos põhjendatud, kuigi nn. "mõtlemisaeg" on kuni 12 kuuni vaktsineerimisest.
2. kui teil on kroonilisi haigusi, siis oleks tõhustusdoosi kasuks otsustamine põhjendatud.
3. vanus ei ole teie puhul veel kriteerium, kuid arvestada võiks enda subjektiivse üldise terviseseisundi hinnanguga. Kui hindate oma tervist õrnaks ja kui vaktsineerimisest on möödas > 6 kuu, siis soovitaksin tõsiselt tõhustusdoosi kaaluda.

Lugupidamisega
Marge Kütt