Vereanalüüside tõlgendus 04.01.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere
Andsin eile verenalüüsi perearsti juures, et selgitada välja minu 3-kuu keskmine veresuhkru näit. Nimelt arsti vastuvõtul oli näpust võetud veresuhkru näit üle piirmäära (oli pealelõunane aeg ja olin söönud hommikul ja tund enne vastuvõttu söönud ka magusa kommi, näit oli siis 6,8). Vereanalüüsist selgus, et minu 3-kuu keskmine veresuhkru näit on 5,3 ehk siis tegu oli ajutise kõrvalkaldega. Saan aru, et muretsema ei pea. Rohkem analüüse ei kommenteeritud. Ise jäin aga vereanalüüsi vaatama ja nägin, et ka WBC 12 ja Neut 8,56 ja IG 0,04 olid üle normi. Jõulude aeg jäin tugevasse nohusse ja kurguvalusse ja ka hetkel on järelnähud. Kas need näidud võivad olla põetud viirushaigusest tingitud? Tean, et ka varem on mul need samad näidud peale mingit viirushaigust normist väljas olnud ja hiljem ilusti paika läinud. Kas on seekord põhjust korrata mõne aja pärast vereanalüüsi? Perearst ise seda vajalikuks ei pidanud. Edastan ka analüüsi vastuse.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Teil on tõesti vähene leukotsütoos ja ka neutrofiilide arv on suurem, kuid kirjeldate hiljutist viirusinfektsiooni põdemist. Seega oletan, et põhjus on just viirusinfektsioon ja mõne aja pärast tulemused normaliseeruvad.
Ka veresuhkru näit on ilmselt juhuslik, glükeeritud hemoglobiini näit on korras. Viimane näitab pikaajalist veresuhkru keskmist taset.
Uueks vereprooviks puudub tõesti kindel näidustus. Kui olete aga mures ja soovite kindlust, saab nii haigla- kui eralaborites seda uuringut endale tellida tasuliselt, tema hind on igati taskukohane. Kui soovite seda teha, siis võiks seda plaanida mitte varem kui 10p - 2 nädala pärast, kui tunnete ennast päris tervena.

Lugupidamisega
Marge Kütt