3aastase lapse hemoglobiin 08.03.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere! Kui kõrge peaks olema 3.7aastase lapse hemoglobiin ja ferritiin. Viimased vereanalüüsid näitasid hg tasemeks 106 ja natuke enne seda 113. Ferritiin ole sügisel 15. Hakkasin nüüd juurde andma nõgeli rauasiirupit. . Kuid olen pisut mures. 10ml siirupit sisaldab 25mg rauda. See teatavasti päeva norm. Kas ei teki raua üleliiga kui laps saab päevas ka toiduga rauda.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Lapse madal hemoglobiin vajab kindlasti täiendavat uuringut ja nõupidamist perearsti või lastearstiga.

Rauasiirup ei ole paha mõte, kuid enne ravi alustamist tuleks üle vaadata kogu hematoloogiline uuring, seal on ka muud parameetrid, mille alusel me uuringut tervikuna hindame. Raua suukaudse manustamise korral ei ole väga suurt üledoseerimise ohtu, kui rauda ei anta väga pika aja vältel
Kindlasti võiks mõelda, kas lapse aneemia võiks olla seotud toiduvalikuga, väikelapsed on vahel väga valivad sööjad.
Kindlasti peab meeles pidama, et kui alustada täiendavaid uuringuid perearsti juures, siis tuleb mainida, et annate rauapreparaati. See ravi muudab mõnede analüüside tulemusi ja kui rauaravi mitte arvestada, võib teha valed järeldused.

Lugupidamisega
Marge Kütt