Kuidas hindate raua näitajaid ? 07.10.20 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere Lp. Marge Kütt,
Kuidas hindate Teie raua taseme näitajaid ? Eriti ferritiini taset, kas see liiga madal ? (näidud lisatud manusena)
Kas minu näitude puhul oleks vajalik rauda lisandina juurde võtta ?
Olen olnud juba pikka aega hädas suurenenud juuste välja langemisega ja samuti tunnen viimasel ajal suurt väsimust.

Lisaks infoks, et spordiga tegelen ca 4x nädalas. Ei ole taimetoitlane.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Teie vereanalüüsis puudub viide rauapuudusele ja sellest tingitud aneemiale. Küll aga madalavõitu ferritiini väärtus annab märku sellest, et rauavarud ei ole suured. Seega igapäevaselt jätkub, aga tagavara on väike.
Selliste näitajatega ei peaks alustama suures koguses rauaravi, kuid näidustatud on rauda sisaldavad kombineeritud vitamiinipreparaadid ja toidulisandid.
Täpsemaid soovitusi võiks küsida apteekidest.

Lugupidamisega
Marge Kütt