C hepatiit 28.02.19 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,

Kas c hepatiiti on võimalik nakatuda nii, kui viirusekandja (lähisugulane) kinkis mulle roosi. Lille vastu võttes läks üks roosiokas mulle kergelt naha sisse. Verd jooksma ei hakanud ja auku nahas ei leidnud hiljem. Okas oli õrnalt naha pealmises kihis pöidla ja nimetissõrme vahel
Kui nt viirusekandja torkas sama okkaga endale enne sõrme ja siis mina - on võimalik, et sain viiruse?!
Olen tõsiselt mures...

Arst vastas:

Liisa Kuhi

dr Liisa Kuhi

Laborimeditsiini arst

Ida-Tallinna Keskhaigla

Tere!

Tänan küsimuse eest!

Sel viisil C-hepatiidi viirusega (HCV) nakatumise võimalus on üliväike. Nakatumise tõenäosus sõltub viirusekandja seisundist – mida väiksem on HCV kontsentratsioonis veres, seda väiksem on ka nakatumise tõenäosus.
Nakatumisele viitab HCV antikehade leid veres. Kui Te olete tõsiselt mures, siis soovitame kohe määrata HCV antikehad varasema nakatumise välistamiseks ja 3 kuu möödudes uuesti käesoleva nakatumise tuvastamiseks. Kui tulemus on positiivne, siis palume kohe pöörduda infektsionisti poole.

Parimate soovidega,
Liisa Kuhi