Põletiku näitajad 05.10.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Kas vereanalüüs näitab alati kui organismis on mingid põletikud?
Minul on juba 4 aastat ebaselge päritoluga palavikud. Võetud vereproovid on alati korras olnud. Olen viibinud ka 2 korda Tallinnas kõrgema etapi haiglas ning seal tehtud uuringud, proovid on korras.
Kas vereanalüüs näitab alati kui organismis on mingid põletikud?

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Üldlevinud põletikunäitajateks on erütrotsüütide settereaktsioon (SR või ESR) ehk niinimetatud veresete ja C-reaktiivne valk (CRV). Enamusel juhtudest on nad põletiku puhul tõusnud, kuid tagasihoidliku kulu korral võivad jääda ka normi ülemise piiri lähedale. Samas kehatemperatuuri tõus ei pruugi alati olla tingitud just põletikust. Võiks lasta uurida ka teisi võimalusi.
Tervitades
Jüri Laasik