Raua puudus veres ja väike palavik . 12.04.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 36 a.naine ja mind on vaevanud periooditi palaviku hood[37-37,5],kestvusega juba 3-4 aastat ja lisaks veel raua puudus.Olen käinud perearstil erinevaid anal.tegemas,[kopsu röntgen,kõhuõõne elundite ultrahelil,naistearstil,mandlite kontrollil,mammograafil].kuna ei leitud ühtegi põhjust,küsiti kas soovin sinist lehte.Ma ei oska nüüd midagi ette võtta,kui lisada teile mõningased anal.tulemused.Võib-olla oskate nõu anda,teid ette tänades.
Hgb 121,ferritiin 4,95. MCV 77,er.mikrotsütoos.Tarbin hetkel retaferi.Samuti soovin selgitust neile näitajatele CMV-Igh neg,Ig6 pos.ja EBV Igh neg,Ig6 pos. ja S-AOS 62, CRV 0,6.
Ütlen teile veel sedagi,et minu ema suri rinnavähki ja isa kopsuvähki.
Lugupidamisega.
Helen.

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere Helen,
Ainult nende näitajate põhjal on küll raske midagi öelda, kuid soovitaks siiski pöörduda hematoloogi poole, sest teatud aneemiakomponent on neis olemas.
Teistest näitajatest CMV e. tsütomegaloviiruse ja EBV e. Epstein-Barri viiruse IgG tüüpi antikehad näitavad seda, et Teie organism on nimetatud nakkusi kunagi põdenud. Samas võib olla ka nakkus krooniliseks muutunud.
AOS e. antistreptolüsiin-O, tekib organismi streptokokknakkuse järgselt ja võib seal püsida päris pikka aega. CRV e C-reaktiivne valk on ägeda põletiku näitaja.
Tegelikult peaks selliseid asju Teile seletama see arst, kes need analüüsid määras, sest interpreteerimine kontekstist välja kistuna võib kasu asemel hoopis kahju tuua.
Lugupidamisega
Jüri Laasik

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

raua puudus veres

Mida tuleks teha,kui raua sisaldus veres hakkab vähenema .Paar kuud tagasi oli see 8 ja nüüd on 5.8.Olen samal ajal tarvitanud toidulisandina raua tablette,mis on koos c vitamiiniga. Samas hemoglobiini ...

Vastas dr Jüri Laasik

Tere,
Igal vähenemisel peab olema põhjus, seega tuleks otsida seda. Küsimusest ei selgu, kas Te olete naine või mees ja milline oli hemoglobiini tase varem. Kui ka see on vähenenud(kuigi veel normi ...

Loe edasi

körge raua sisaldus veres

Kui raua sisaldus veres on 218,mis vöib olla selle pöhjuseks ja mis on üldse normaalne sisaldus??

Vastas dr Jüri Laasik

Tere,
Kahjuks ei selgu küsimuses, mis ühikutes on raua vastus antud. Kui see on mikrogrammides detsiliitri kohta, siis ei ole väärtus normist väga palju kõrgem, kui mikromoolides liitri kohta, siis ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: