Escherichia coli 27.08.04 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere taas! Vabandan oma eelmise küsimuse praagi pärast, kuid küsimus(ed) on järgnevas, et lasime oma joogivett analüüsida ja selgus, et selles on E.coli baktereid lubatud 1 asemel 10. Mida tähendavad need numbrid ja kuidas võib sellise vee joomine mõjuda meie tervisele (kas üldse tohib sellist vett juua)?
Kui te antud teemaga ei tegele, siis kuhu ja kelle poole võiksin sellise küsimusega pöörduda?
Ette tänades murelik pereema.

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Kui tegemist on kraaniveega ja tulemus saadud adekvaatses laboris, siis see on täiesti lubamatu, kuna EV veestandard ei luba ühtegi E. coli kasvupesa 100 ml vees. Lubatud erinevate mikroobide koguhulk on 100 mikroobi 100 ml. Kahtlemata võib antud vee joomine esile kutsuda soolenakkuseid, kuid kui te olete seda juba pikema aja jooksul tarvitanud ja midagi pole juhtunud siis ei oska kommenteerida. Seoses vihmase suve ja esinenud üleujutustega on küll kohati täheldatud E. coli tiitri tõusu, kuid Terviseksitse inspektsioonist öeldi, et see on mööduva iseloomuga. Asja sügavamaks uurimiseks võiksite pöörduda Tervisekaitse Kesklaborisse: tel.: 6943 670, e-post: mikrobioloogia@tervisekaitse.ee

Tervitades
Jüri Laasik
laboriarst