õhupuudus? 25.03.02 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere.Mind on viimastel nädalatel hakanud piinama hood millest ma nagu isegi aru ei saa.Põhimõtteliselt nagu õhupuudust ei ole ja hingata ka raske ei ole aga miskipärast ma tahaks kogu aeg sügavalt sisse hingata.Ja seda kohe järjepidevalt ja küllaltki lühikese aja tagant, mistõttu kogu aeg ei õnnestu kopsu korralikult täis tõmmata. Seepeale tekib tahtmine seda kohe jälle teha.Hästi mõjub kui haigutama ajab siis on nagu kindel et kops korralikult täis saab.Öösel magades seda ei juhtu, just siis rohkem kui selle peale mõtlema hakata.Kas tegemist võib olla pigem stressist tingitud probleemiga?Kuidas sellist harjumust võõrutada?Kas suitsetamisest võib see olla? TEET

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Hingamine on reflektoorne tegevus, sügav sissehingamine ja haigutamine võivad olle tingitud teadlikust vajadusest paremini ventileerida ka kopsu alumisi osasid. Haigutamise lõpus tunnete, kuidas vahelihased liiguvad allapoole. Arvan, et kõik inimesed haigutavad ja hingavad aeg-ajalt sügavamalt, ilma et nad seda tähele paneksid või sellele mõtleksid. Hingamishäireid võib esineda stressisituatsioonides. Suitsetamise kohta päris täpselt ei tea, aga võite proovida, kas mitte suitsetades need probleemid kaovad.