aordi skleroos 22.01.02 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Eelmisel aastal põdesin tavalist külmetust nagu meie kliimas ikka. Käisin perearsti juures ja tegin ka kopsu röntgeni. Kops oli puhas, aga juurde oli kirjutatud aordi skleroos. Kas kopsuröntgeni pealt on seda võimalik näha ja mis see siis on?

Olen 42.a naine, ei suitseta ega kuritarvita alkoholi.

Tänan.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Tavapärase rindkere röntgenülesvõtte peal on näha aordikaar. Kui selle serv on veidi intensiivsem, siis võib ainult kahtlustada tavalisest suuremat lupjumist aordikaare seinas piiratud nähtaval alal. Ei saa kindlalt öelda, et tegemist on aordi skleroosiga, selline kirjeldus ei ole korrektne, sest näeme aordist siiski väga väikest osa.