suitsetamise kohta 04.03.02 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere Dr. Lill.

Olen 22.a. vana ja vahelduva eduga suitsetanud ca' 8 aastat. Nüüd oli vahepeal paus 1.a. ja 3 kuud kuid hakkasin uuesti suitsetama 6 kuud tagasi ca' 15 suitsu päevas, kuid see ei ole nii nagu enne. Peale igat suitsu hakkab pea ringi käima ja tekib iiveldustunne , mitte küll väga tugev aga töövõimet alandab küll mõneks ajaks. Maha jätmine on päevakorras kogu aeg kuid ei tule midagi välja.

Kas see on märk äkki mingist haigusest, kopsud mul kogu aeg nõrgad olnud?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kui Teil ei esinenud ülalnimetetud kaebusi siis, kui olite suitsust loobunud, siis peaksite ka nüüd loobuma suitsetamisest, et selgeks saada, kas iiveldus, pearinglus, töövõime langus on seotud sigaretisuitsuga. Kui saite hiljuti nii pika suitsuvaba pausi teha, siis peaks see ka seekord õnnestuma. 15 sigaretii päevas on palju. Tartu kopsukliinikus nõustatakse suitsetamisest loobujaid, see on tasuline, kokku saab leppida telefonil 318-911. Selleks et otsustada, kas on mingit märki haigusest, peaks rohkem informatsiooni saama Teie kaebuste osas ja vajadusel määrama täiendavad uuringud.