Hingamisraskused 17.05.15 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere! Juba üle viie aasta olen vaevelnud hingamisraskuste käes. Diafragma ei liigu nii nagu ta liikus enne hingamise muutust ja kaebuste algust. Kahtlustan, et mul on diafragma paralüüs ehk hingamislihaste osaline halvatus. Kuid siiani pole ükski arst minu vaevuste kohta osanud midagi konkreetset öelda või neid diagnoosida. Kas saaks kuidagi teha pilte, et vaadata, mil määral minu diafragma liigub ja kui palju see normist erineb?

Veel üks küsimus: kuidas oleks mul võimalik kontakti võtta mõne Ameerika arstiga, kes on spetsialiseerunud diafragma liikumise uurimisele? Kas peaksin selleks sõitma USA-sse või saaks vastavat konsultatsiooni ka Eestis?

NB! Palun ärge seda küsimust veebis avaldage. Saatke vastus minu e-mailile.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kõige lihtsam viis kindlaks teha diafragma liikuvust on teha rö-filmid sisse-ja väljahingamise faasis. Kui te pole seda veel teinud, siis soovitan just sellest alustada.
Kahjuks ei ole minul teie e-maili aadressi