Asbestiga kokkupuude 22.04.15 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere

Töötan ehitusel, kus puutusin ehitus koristusel kinnises ruumis kokku asbestiga. T66 seisnes tolmu imemises soojavee trassi torude vahelt kus tekkis palju tolmu ning mis hiljem avastades oli asbesti tolm. Töötasin antud ruumis päeva ning sisse hingamine oli intensiivne.Päev hiljem oli kurgus tunne nagu oleks betooni klimp mis kuidagi välja ei tule, miski justkui segaks hingamist. Hetkel pole kontrollis veel käinud, aga kerget hingamisraskust on tunda, eriti kui puutun kokku ehitustolmu sisse hingamisega. Raske tunne on rindkeres, kolmnurga juures, on tekkinud ka okserefleks. Kuhu peaksin pöörduma abi saamiseks? Olen väga mures. Ette tänades

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Esialgu ikka perearsti juurde, kes teeb esmase küsitluse ja esmatasandi uuringud. Kui olete olnud varem terve, siis ehk on vaid tolmu sissehingamisest tekkinud bronhide ülitundlikkusreaktsioon. Nii lühikese kokkupuuteajaga ei saa tekkida tõsisemat kahjustust. Kui kaebused ei möödu, siis palun pöörduge kopsuarsti vastuvõtule.