Röntgeniülesvõte rindkere piirkonnast 25.09.14 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Ma ei ole käinud kopsupilti tegemas oma 20 aastat. Nüüd, kui pidin minema sapikivi eemaldama, saadeti ka röntgenisse, seepärast palun spetsialisti arvamust rindkere ülevaatuse tulemuse kohta. Haiglas küll keegi midagi ei öelnud, aga tundub, et päris korras ju ka kõik ei saa olla.
Tulemus:
Rindkereüv. PA-s seistes- diafragmad kaarjad,lat.siinused teravad. Hiiluste struktuursus langenud ,neis tihkenmisi. Kopsud transparentsed,koldelise.infiltratiivse leiuta. Süda ja mediastiinum ii.-aktiivse haigusliku leiuta.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kirjelduse järgi on kopsupilt korras. Filmide vaatamiseks on vajalik patsiendi iskukood ja luba, kui see pilt asub kliinikumi pildipangas. Aga muretsemiseks ei ole teil põhjust.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kopsuhaigused

kopsupõletik

Lp.doktor Lill.
Olen väga mures oma venna pärast.Haapsalu haiglas tehti röntgeniülesvõte,mis näitas kopsupõletikku.Ta sai ka vastavat ravi ning nädala pärast tehti uus pilt,mis arsti sõnul ...

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Kopsupõletiku korral on suur kaalulangus võimalik siis, kui tõepoolest on tegemist raske tüsistunud juhuga, näiteks mädase laguneva protsessiga, mille ravi kestab pikka aega. Kuna infot ei ole, missuguste ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi