Valu rindkeres 30.12.13 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Millega võib olla tegu kui rindkeres on valu süveneb ette painutamisel? Valu püsib ka rahulolekus. Valus on ka lamamise ajal külgedele keerates. Teiseks sümptomiks on peauimasus. Köhides on valus ja röga on kleepuv. On tehtud ka röntgenülesvõte rindkerest ja vereanalüüs 18.12.2013. Kas Te saate vaadata röntgenülesvõtet, kui annan Teile oma isikukoodi? Ehk jäi perearstil midagi märkamata.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Valu rindkeres võib olla tingitud erinevatest põhjustest. Liigutamisega ja köhimisega seotud valu on sagedamini tingitud roietevaheliste närvide põletikust, kopsukelme haaratusega kopsupõletikust, ka bronhiidist. Filmi saan vaadata kui see on pildipangas olemas. Selleks, et valu põhjust kindlaks teha, pean teadma märksa enam .