Rö-ülesvõte 13.12.13 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Sooviksin Teie arvamust rö-ülesvõtte vastusele:
kopsujoonis rõhutatud, rohke bilat. Infiltraadikoldeid ei tähelda.

Olin aasta alguses bronhiidis ja köhisin kaua.Perearst ütles, et selline pilt võib jääda peale bronhiiti. Varem on alati olnud-kopsud aktiivse koldeleiuta (olen hambaarst).

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Tavaliselt ei pööra ma tähelepanu sellisele kirjeldusele, et kopsujoonis on rõhutatud. Rohke bilateraalne on kirjelduses veidi mõistmatu, ilmselt tähendab see sama. Aasta alguse bronhiit nii pika aja järel ei tohiks enam mõjuda. Väga saledatel ja õhukese rindkerega inimestel võib kopsujoonis olla selgelt eristuv. Ega ilma filmi nägamata rohkem arvata ei oska. Kui soovite võin filmi üle vaadata. Selleks peaksite mulle helistama.