Mure kopsudega 26.02.13 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Olen 2 kuud teinud kopsudest uuringuid, kuid selgusele ei saa. 9. jaan tehti kopsupilt, mis näitas muutusi, peale pildi tegemist saadeti kompuutri uuringule, siis tehti taas 2 röntgeni pilti ja siis saadeti bronhoskoopia uuringule, kus võeti biopsia proovid. Biopsiast midagi ei selgunud ja nüüd tahetakse uuesti teha uut biopsiat. Vereanalüüsid on korras. Olen sellest nii stressis, et ei oska enam midagi otsustada. Kui oleks kopsuvähk, oleks biopsia vastustest see välja tulnud. Mida peaksin tegema, tahaksin teise kopsuarsti konsultatsiooni. Astma diagnoos minul on.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kui te soovite teisest arvamust Tartu Kopsukliinikus, siis peaksite registreerima omale vastuvõtuaja telefonil 7318911. Selliseid haigeid ikka aeg-ajalt on, kes teisest arvamust soovivad. Samas ei ole ka midagi harukordset see, kui uuringuid korratakse. Võib-olla ei saanud esimesel bronhoskoopial lihtsalt korralikku materjali kätte. See võib juhtuda siis, kui tegemist on mingi perifeersema muutusega või ka liialt väikse muutusega jne, et lihtsalt bronhoskoobiga ei ulatu küllalt lähedale materjali võtma. Ärge olge sellepärast stressis, vaid paluge oma arstilt täpsemalt selgitusi.Aga igaljuhul, olen nõus konsulteerima. Vajan selleks eeskätt röntgenuuringuid, et midagi täpsemalt öelda.