Kopsuröntgen näitas võibolla tuberkuloosi? 18.01.13 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Röntgenipildiga saadeti mind Hiiule. Seal võeti vajalikud analüüsid ja arst lubas helistada. Ka lubas ta mind saata kompuuteruuringule. Nüüd, aga on arst sõitnud puhkusele. Perarstile infot ei anta. Minu hirm on, et kui mul on tuberkuloos, siis ma võin oma pereliikmeid jne nakatada. Mida teha?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Perearst saab teie rö-filmi vaadata ja vajadusel radioloogiga konsulteerida. Kui teie hirm on nii suur, siis pöörduge kopsuarsti vastuvõtule, kes saab ka sama filmi vaadata ja vajadusel täiendavad uuringud juurde teha. Tuberkuloosiarsti vastuvõtule pöördumiseks ei ole vaja saatekirja. Kui teil ei ole kaebusi ja te ei köhi, siis ei saa te ka pereliikmeid nakatada, sest tuberkuloos levib ikka piisknakkuse teel. Usun, et hirmuks ei ole põhjust