Hingamine raskendatud 26.10.12 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere

Nimelt üle 3 nädala on mul söömise ajal ja peale söömist nii umbes tund aega sisse hingata raske, nagu õhku jääks väheks ja ei saa lõpuni sisse hingata.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kopsuhaiguse esinemist selle kirjelduse järgi esialgu küll ei kahtlusta. Aga kui kaebused püsivalt kestavad/ intensiivistuvad, siis tuleb arsti poole pöörduda. Soovitan esialgu minna perearsti juurde, kes haiguse anamneesi ja kaebusi küsitluse teel täpsustab, et teha õige otsus, missuguseid täiendavaid uuringuid on vaja teha ja kas on vaja eriarsti konsultatsiooni