Kopsuklamüüdia/mükoplasma 27.08.12 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen mitu aastat vaevelnud liigesehädadega, millele lisandusid südame rütmihäired. Hiljaaegu sain vereproovide põhjal nii kopsuklamüüdia kui mükoplasma diagnoosi ning olen praegu antibiootikumiravil.

Küsida tahan aga seda, kas ka ülejäänud pereliikmed peaksid ennast nüüd nende tõbede suhtes kontrollida laskma? Lapsel (5-aastane) algas möödunud talvel köha, mis kõigile rohtudele vaatamata (k.a antibiootikumid) päris ära pole seni tahtnud minna. Kurguarst arvas, et peaks adenoidid ja mandlid eemaldama, ning lõikuse aeg on määratud septembri keskpaigaks. Kas aga ei või põhjuseks olla hoopis bakter, mis mul leiti, ning kuidas tekkinud olukorras oleks kõige õigem talitada?

Aitäh!

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Sellist diagnoosi nagu mükoplasma ja kopsuklamüüdia ei ole olemas ja ammugi mitte ei saa neid diagnoose panna vereproovide alusel. Verest määrati teil nende bakterite vastased antikehad. Nad on bakterid, mis võivad põhjustada erinevaid haigusseisundeid ja eelkõige lähtume kaebustest ja kliinikust, millele püüame põhjust/ja/või tekitajat leida, et seda siis õigesti ravida. Kurguarsti arvamus teie lapse puhul on õige, sest lastel tõesti on üsna sage kroonilise köha põhjus adenoidides ja tonsillides. Kui pereliikmetel kaebusi ei ole, siis pole neil põhjust ka arsti poole pöörduda