Õhkrind ja väätvari 24.08.12 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere. Üle nädala tagasi tuvastati mul parema kopsu õhkrind ja kollaps. Koheselt rajati drenaaž ja enesetunne korras. Valu oli enne kuskil kõhu piirkonnas ja hingata oli raske ja väsitas iga tegevus. See juhtus paar päeva enne, kui otsustasin haiglasse minna asja uurima. 4 päevaga sai kõik korda. Rõntgeni ülesvõttelt loeti veel välja, et kopsud värskete koldeliste ja infiltratiivsete muutusteta. Parema kopsu allväljas horisontaalsuunaline väätvari (sulgudesse oli kirjutatud plaatatelektaas küsimärgiga). Seda pilti näidati ka mulle ja öeldi, et see on ilmselt vanast kopsupõletikust, mida olen põdenud kunagi ammu mitu korda. Samuti bronhiiti. Kogu kopsu taastumise järgsel ajal on üleval rinnus mingi ebameeldiv ja imelik "prõksumine", nagu liiguks miski ja natuke tahab köhatama ka ajada. Lootsin, et läheb ise üle. Täna öösel ärkasin halva enesetundega ja nats matab jälle hinge nagu enne haiglasse sattumist. Kas tõesti võis õhkrind magades tagasi tulla ja kui palju peaks kartma ikkagi seda väätvarju? Hingamisel valusid pole. Aegajalt lihtsalt torgib siit sealt, aga vähe. Tänan ette vastuse eest. Kui vajadus, siis millal saaks Teie konsultatsioonile?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Väätvarju ei pea kartma, aga hingematmistunnet peaks kontrollima küll ja selleks on vajalikud teha hingamise funktsionaalsed uuringud. Samuti võiks selgitada, miks siiski õhkrind tekkis. Kas põete mingit kroonilist kopduhaigust. Kopsude täpsemaks uurimiseks võiks teha kompuutertomograafilise uuringu. Seega, soovitan pöörduda kopsuarsti vastuvõtule, meie etteregistreerimise telefon 7 318911