Kopsupõletiku põdemise järgne palavik 08.12.11 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Põdesin kopsupõletikku. Diagnoos oli täpsustamata kopsusagarapõletik e lobaarpneumoonia. Olin haiglas 10 päeva.(parema ülasagara pneumoonia tõttu.Lisan siia kirjelduse statsionaarsest epikriisist.
Esialgu üldseisund keskmise raskusega, vappekülmaga palavikud>39*C,SpO2 93%ilma hapnikuta. Haigustekitajat ei õnnestunud külvidega idenfitseerida. Sai antibakteriaalset ravi Sol.Zinacef2 päeva,mis efektita, edasi lisatud klaritromütsiin 500x2per os ja seisund tasapisi paranenud. Lisaks sai ACC 200mgx3,inhalatsiooneatrovendiga,Nolpaza 20mgx1,Flosin0,4mgx1,infusioone füsioloogilise lahusega.Viimastel päevadel kehatemperatuur õhtutisubfebriilne,RÖ-grammidel pneumonia infiltrrat vähenenud, CRV16, kuulatusleid normaliseerunud. Aeg-ajalt esinenud väheseidninaverejookse. Kaasuvatest haigustest aordi-ja mitraalklappide reumaatiline puudulikkus, kõrgvererõhutõbi, eesnäärme suurenemine,.
Kodune ravi:Klaritomütsiin 500mgx2-7 pärva.Amlodipin 2,5mgx1, Flosin 0,4 mgx1, rögalahtistid. Metroprolol vajadusel südamekloppimise korral 25.mg
Olen nüüd käinud perearsti juures, tehtud uued vereanalüüsid, mis on korras. Viimati 07.12.2011 oli CRV6, röntgenipildi kohta ütles perearst, et peaaegu korras. Aga palavik ei taha normaliseeruda. Hommikuti on 36,6-36,9, aga õhtul on alates kelle 17 palavik 37,1-37,4. Kas see on normaalne ja mida teha edasi?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kuna CRV on normis ja röntgenleid enam vähem paranenud, siis muretsemiseks ei ole põhjust. Väiksele palavikule ärge pöörake lihtsalt tähelepanu, kopsupõletik võtabki veidi rohkem aega, et täielikult sellest paraneda