Hingamispuudulikus 05.12.11 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mure järgmine, 15a. tütarlaps kaebab, et ei tule hingates õhku sisse ja selleks peab hästi sügavalt õhku sisse tõmbama suu kaudu. Spordiarsti juures öeldi, et kopsud töötavad 60% ulatuses. Trenni tehes pulsi sagedus tõuseb üle 180. Samuti kaebab pidevalt väsimust, vereproov on korras. Mida peaks tegema, laps juba väsinud õhu ahmimisest, sest nii ta teeb järjest sagedamini.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kõigepealt tuleks kopsuarsti poole pöörduda, et kindlaks teha või välja lülitada kopsuhaiguse olemasolu. Sellisest mõistest nagu 60% ulatuses töötavad kopsud- mina küll aru ei saa, mida see võiks tähendada või mida sellega mõeldakse. Mõnikord võivad sellised kaebused kasvavatel lastel esineda, aga eelkõige peab siiski haiguse olemasolu välja lülitama.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kopsuhaigused

Astma?

Tere!

Probleem on selles,et mul on raske hingata sisse-välja(eriti hommikuti,isegi mõnikord ärkan valust rinnas ja ei saa normalselt hingata,pean õhku suuga püüdma),ka füüsilisel koormusel ...

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Tuleb mõelda küll astma võimalikkusele, kuna põete kroonilist bronhiiti ja kaebate köha ja hingamisraskust. Vaja on teha hingamise funktsionaalsed uuringud ja kopsude röntgenülesvõte.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi